Preses relīzes
Gatis Zamurs

Sākot no šodienas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārā sekretāra pienākumus pildīs Gatis Zamurs.

G. Zamurs ir ieguvis augstāko izglītību starptautiskā biznesa vadībā Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolā, desmit gadus veiksmīgi vadot biedrību “Latvijas Koka būvniecības klasteris” biedrības izpilddirektora amatā un daloties uzņēmējdarbības pieredzē ar studentiem, strādājot par Rīgas Tehniskās universitātes lektoru. 2021. gada janvārī Gatis Zamurs uzsāka pildīt Saeimas deputāta pienākumus, tostarp darbojoties Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Parlamentārais sekretārs uzsver: “Laikā, kad dienasgaismu ierauga administratīvi teritoriālā reforma, kad Latvija ievieš iepakojumu depozīta sistēmu un visa Eiropas Savienība uzņem zaļo kursu, īpaši svarīga ir ministrijas un Saeimas savstarpējā sadarbība. Kā 13. Saeimas deputāts un VARAM parlamentārais sekretārs es uzņemos veidot starpinstitucionālu dialogu un veikt zaļo ideju vēstneša lomu sabiedrībā. Es ticu, ka mans līdzšinējais darbs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, kā arī pilsoniskais aktīvisms reģionālā un nacionālā līmenī palīdzēs veiksmīgi pildīt šos pienākumus.”

Līdzšinējā VARAM parlamentārā sekretāre līdz ar ievēlēšanu Liepājas novada domē, pildīs deputātes pienākumus. Ministrs Artūrs Toms Plešs izsaka Dacei Bluķei pateicību par atbalstu, palīdzot ministrijai ceļā uz klimata, reģionālajiem un digitālās transformācijas mērķiem. Ministrs novēl politiķei veiksmīgi īstenot zaļu un mūsdienīgu politiku arī pašvaldības darbā.