Dabas aizsardzība Preses relīzes
Sīksala

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina aktīvos un zinātkāros dabas draugus sestdien, 19. septembrī piedalīties velobraucienā uz Siksalu, kas ļaus iepazīt Teiču purva burvību rudenī un paviesoties rezervāta teritorijā, kas ikdienā apmeklētājiem ir maz pieejama.

Velobraucienā Teiču dabas rezervātā varēs ieklausīties dabas izglītības speciālista stāstījumā par Teiču purvu, vērot ainavas no Tolkāja skatu torņa un Siksalas skatu torņa. Savukārt Siksalā būs iespējams piedalīties vairākas vides izziņas aktivitātes, lai atklātu dabas noslēpumus. 

“Rudens ir tas laiks, kad daba pamazām sāk gatavoties miera periodam. Koki pamazām sārtojas un dabā vairāk pamanāmi ir dzeltenie toņi,  putni pulcējas, lai mērotu garo ceļu uz dienvidiem. Arī dzīvnieki pamazām gatavojas ziemošanai. Teiču dabas rezervāts ir lieliska vieta, kur vērot netraucētus dabas procesus klātienē,” pauž  Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas dabas izglītības speciāliste Agnese Eglīte.

Pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots un iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Lūgums līdz 16. septembrim zvanīt pa tālruņiem 29427589 (Jānis) un 28832038 (Ieva). Velobrauciena sākums – sestdien, 19. septembrī plkst. 12.00 Varakļānu novada Murmastienē pie strūklakas (karte: http://bit.ly/2P2wH0O), velobrauciena garums – ap 25 km.

Teiču dabas rezervāts ir viens no četriem Latvijā izveidotajiem dabas rezervātiem. Tas ir lielākais dabas rezervāts Latvijā, kurš ir dibināts 1982. gadā kā nozīmīga vieta purvam specifisku un retu putnu sugu saglabāšanā, kā barošanās un atpūtas vieta migrējošiem ūdensputniem, kā mitrājiem raksturīgo augu sugu un biotopu saglabāšanas vieta, arī kā vieta daudzu bezmugurkaulnieku sugu eksistences nodrošināšanā. Teiču dabas rezervāta apmeklējumi atļauti tikai Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieka pavadībā no 1.jūnija līdz 31.oktobrim.

 

Plašāka informācija:
Agnese Eglīte
Dabas aizsardzības pārvaldes
Latgales reģionālās administrācijas
dabas izglītības darba speciāliste
Mob.tel. +371 26103607