Portāls www.latvija.lv ir vienots piekļuves punkts valsts un pašvaldību pakalpojumiem. Iedzīvotājiem vienuviet ir iespēja saņemt nepieciešamo informāciju par valsts un pašvaldību pakalpojumiem un uzzināt, kurus no pakalpojumiem ir iespējams saņemt elektroniski.

Portālā iedzīvotājs, izveidojot savu profilu, var pieprasīt un uzsākt e-pakalpojumus, sekot e-pakalpojumu izpildei, saņemt e-pakalpojumu rezultātus, skatīt ziņojumu arhīvu, ja nepieciešams, veikt e-pakalpojuma apmaksu.

Portāla sadaļa Publisko pakalpojumu katalogs ir centralizēta informācijas krātuve par valsts un pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas nosacījumiem un iespējām. Meklējot pēc atslēgas vārdiem vai izmantojot tematisko katalogu, ir atrodama informācija par pakalpojuma saņemšanas vietu, veidu (klātienē un/vai elektroniski), iestādes darba laiku, kontaktinformāciju, pakalpojuma maksu, nepieciešamajiem dokumentiem, veidlapām, normatīvo regulējumu.

Publisko pakalpojumu katalogs iedzīvotājam sniedz iespēju meklēt pakalpojumus visā valsts pakalpojumu klāstā vienuviet. Lai atrastu iedzīvotāja konkrētajai dzīves situācijai atbilstošo pakalpojumu un uzzinātu par tā saņemšanas iespējām, iedzīvotājiem vairs nav jāzina, kura iestāde atbild par konkrētā pakalpojuma sniegšanu (skat. piemēru zemāk).

attēls

Vairāk par Publisko pakalpojumu katalogu skatīt šeit.

Informācija iestādēm

Lai pēc iespējas vienkāršāk un ērtāk iestādes darbinieks varētu strādāt ar pakalpojuma apraksta sagatavošanu, pakalpojumu aprakstīšanai ir izstrādāta vienota forma. Pakalpojuma apraksta sagatavošana notiek īpaši sagatavotā darba vidē internetā, kur iestāžu darbiniekiem (sistēmas lietotājiem) tiek piešķirts lietotāja vārds un parole darbam ar sistēmu un nodrošināta pakalpojumu aprakstu administrēšana – informācijas ievade, publicēšana, labošana, papildināšana un dzēšana. Lasīt vairāk.

Iestādēm e-pakalpojumu izveidei ir iespēja bez maksas izmantot vienoto e-pakalpojumu koplietošanas platformu, kas sniedz iespēju izmantot jau gatavas koplietošanas komponentes (lietotāju autentifikācijas, maksājumu apstrādes, darba plūsmu vadības, elektroniskās parakstīšanas, auditācijas u.c. risinājumus) elektronisko pakalpojumu izveidei un publicēšanai internetā. Izmantojot šīs komponentes, iestādēm ir iespēja būtiski samazināt e-pakalpojumu izveides izmaksas. Skatīt vairāk  

www.latvija.lv izmantošanas ieguvumi:

  • iespēja meklēt valsts un pašvaldību sniegtos pakalpojumus, bez nepieciešamības iedziļināties iestāžu atbildības jomās;

  • iespēja saņemt informāciju par publicētajiem pakalpojumiem dažu sekunžu laikā;

  • iespēja uzzināt, kurus pakalpojumus iespējams saņemt uzreiz – elektroniski;

  • iestādēm - iespēja attēlot informāciju par pakalpojumu arī iestādes mājas lapā, bezmaksas metodiskais un konsultatīvais atbalsts.

Vairāk informācija: