Preses relīze
Ministre ar VSV

Rīga, 2023.gada 15.septembrī – Šodien Saeima par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri apstiprināja Ingu Bērziņu, līdzšinējo 14.Saeimas deputāti, sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāju.

Inga Bērziņa ir partijas “Kuldīga novadam” valdes priekšsēdētāja un partiju apvienības “Jaunā Vienotība” valdes locekle.

Jaunajai ministrei ir ilggadēja pieredze pašvaldības darbā, būdama vairākkārt ievēlēta Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas amatā. Papildu pieredzi reģionālās attīstības jomā I. Bērziņa guva būdama Kuldīgas rajona padomes pašvaldības aģentūras “Kuldīgas attīstības aģentūras” vadītāja 2003.-2007.gadā. Tāpat ministre ir ieņēmusi Reģionālo attīstības centru apvienības valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu (2015.-2022.g.), Latvijas Pašvaldību savienības valdes locekles amatu (2013.-2022.g.), kā arī bijusi Eiropas Savienības Reģionu komitejas Latvijas delegācijas locekle (2014.-2022.g.). Inga Bērziņa ir bijusi arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ārštata padomniece reģionālās attīstības jautājumos.

I.Bērziņai ieguva maģistra grādu ģeogrāfijā Latvijas Universitātē un savu karjeras ceļu sāka kā ģeogrāfijas skolotāja.