Preses relīze
Sieviete ar telefonu, aplikācija, digitalizācija

Šodien, 24.maijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks, stiprinot sadarbību ar Latvijas Pašvaldību savienību, sadarbībā ar Kijivas pašvaldību aicinājis Latvijas pašvaldību vadītājus un ekspertus piedalīties informatīvā diskusijā par Pašvaldības pakalpojumu digitālo platformu attīstību,  aizgūstot pieredzi no jau divus gadus ilgstošajā ārkārtas situācijā pārbaudītās platformas “Kyiv Digital” risinājumiem.

Ministrs Māris Sprindžuks: “Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā valsts digitālās kompetences attīstības politikas centrs, turpina jau uzsākto sadarbību ar Ukrainas galvaspilsētu Kijivu digitalizācijas jomā. Latvijas pašvaldībām ir lieliska iespēja gūt praktisku, Latvijā pielietojamu pieredzi no Kijivas veiksmīgā risinājuma “Kyiv Digital”, un, iespējams, izmantot to pašu risinājumu.”

Diskusijas ietvaros Kijivas pašvaldības vicemērs Petro Oleņičs (Petro Olenych) izstāstīs par aplikāciju, tās pieejas nosacījumiem, un klātesošajiem būs iespējams uzdot tehniskus jautājumus.

Atzīmējot Latvijas ieguldījumu Ukrainas brīvības cīņās, Kijivas pašvaldības pārstāvji piedāvā iespēju savu izveidoto un pārvaldīto pašvaldības pakalpojumu digitālo platformu “Kyiv Digital” bezatlīdzības kārtā pārņemt lietošanai arī mūsu pašvaldībām savu mobilo risinājumu attīstībai, veicot nepieciešamās pielāgošanas darbības.

Platforma ietver gan mobilo aplikāciju iedzīvotājiem, kas aptver civilās aizsardzības, e-demokrātijas un mobilitātes pakalpojumus, gan atsevišķu viedpilsētas pārvaldības procesu atbalsta un monitoringa risinājumus.