Ministre Preses relīze
Ministre Inga Bērziņa

No 18. līdz 19. martam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa piedalīsies 10. Eiropas Reģionu un pilsētu samitā Monsā (Beļģija). Samitā plānotas diskusijas par pašvaldību un reģionu aktuālajiem izaicinājumiem, ko izraisījušas klimata pārmaiņas, globālā pandēmija, Krievijas karš Ukrainā.  

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ar uzrunu piedalīsies samita sesijā “Noturība. Sagatavojot reģionus un pilsētas krīzēm”, akcentējot Latvijas pašvaldību un reģionu izaicinājumus, labo praksi un nākotnes vajadzības. Vizītes ietvaros plānota arī tikšanās ar Eiropas Reģionu komitejas prezidentu Vasko Alvesu Kordeiro (Vasco Alves Cordeiro) un Valonijas premjerministru Elio Di Rupo. 

10. Eiropas Reģionu un pilsētu samits sniegs jaunu skatījumu uz patlaban aktuālām tēmām gan politiķiem, gan iedzīvotājiem - ilgtspējīgu attīstību, nepieciešamību nodrošināt sociālo, ekonomisko un teritoriālo kohēziju, pašvaldību un Eiropas Savienības nākotni, tostarp tās paplašināšanos un kara Ukrainā radīto izaicinājumu pārvarēšanu. Globālo izaicinājumu pārvarēšanai un noturīguma veidošanai risinājumi tiks meklēti, apvienojot redzējumu un pieredzi no visas pasaules, kā arī iesaistot pārstāvjus no visiem pārvaldes līmeņiem.   

Samita laikā tiks pieņemta Monsas deklarācija, paužot apņemšanos sekmēt stiprāku, taisnīgāku un noturīgāku Eiropu ar tās reģioniem un pašvaldībām. 

Šogad Eiropas Reģionu un pilsētu samits sakrīt ar Eiropas Reģionu komitejas 30. gadadienu.   

Samita darba kārtība: https://cor.europa.eu/en/summits/2024/Pages/Programme.aspx