Preses relīze
Ukrainas karogs

2022. gada 2. maijs, Rīga – Lai uzlabotu Latvijas spējas kara bēgļu uzņemšanai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) gatavo grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, lai pašvaldībām sniegtu papildu atbalstu no Krievijas īstenotās agresijas bēgušo Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai.

Pēc koalīcijas partneru sanāksmes, kurā tostarp piedalījās arī pašvaldību pārstāvji, atbalstīta VARAM virzītā iecere stiprināt pašvaldību kapacitāti bēgļu izmitināšanā, pielāgojot un labiekārtojot pašvaldību rīcībā esošās ēkas. Līdz šim ministrija ir apzinājusi pašvaldību iespējas un nepieciešamos resursus, lai nodrošinātu kara bēgļu izmitināšanu, un ilgākā laika posmā, pielāgojot vai veicot ieguldījumus pašvaldību īpašumos, būtu iespējams izmitināt lielāku skaitu Ukrainas civiliedzīvotāju, kas pēc Krievijas izraisītā kara Ukrainā raduši patvērumu Latvijā.

VARAM strādā pie likumiskā ietvara izstrādes, lai trīs mēnešu laikā palielinātu pieejamo gultas vietu skaitu pašvaldībās. Nepieciešamos grozījumus VARAM iesniegs Ministru kabinetā līdz piektdienai – 6. maijam.