Ieviešot Eiropas Padomes Eiropas ainavu konvenciju, Latvija jau septīto reizi piedalās  Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta konkursā „Eiropas Padomes Ainavas balva” (turpmāk - konkurss). Konkursa mērķis ir apbalvot praktiskās iniciatīvas, kas būtu ņemamas par piemēru ainavu kvalitātes uzlabošanā  Eiropas ainavu konvencijas dalībvalstīs.

Katra valsts uz konkursu drīkst izvirzīt vienu kandidatūru. Latvijas kandidāts tiks noteikts nacionālajā atlasē, kurā var piedalīties valsts institūcijas, pašvaldības, to apvienības un biedrības vai nodibinājumi, kas ir devuši nozīmīgu ieguldījumu ainavu aizsardzībā un pārvaldībā, t.sk. plānošanā un praktisku pasākumu īstenošanā.

EP Ainavas balvas astotās sesijas Latvijas nacionālās atlases noslēguma seminārs un rezultāti

2022. gada 20.oktobrī Starptautiskajā ainavu dienā notika EP Ainavas balvas astotās sesijas Latvijas nacionālās atlases noslēguma seminārs, kurā pieteikumu iesniedzēji iepazīstināja ar saviem projektiem un tika paziņoti nacionālās atlases rezultāti.

Vērtēšanas komisijas lēmums:  par atlases uzvarētāju noteikt un Eiropas konkursam kā Latvijas pārstāvi izvirzīt   Dienvidkurzemes novada pieteikto projektu “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem. Ālandes upes atpūtas komplekss”, Video.

Vienlaikus vērtēšanas komisija piešķīra atzinības 10 īpašās nominācijās:

Noslēguma semināra programma pieejama šeit.

Noslēguma semināra videoieraksts skatāms šeit.

 

Nacionālā atlase 2022. gadā  tiek īstenota  šādos posmos:

  • no 14.aprīļa līdz  1.jūlijam - pieteikumu iesniegšana;
  • no 2.jūlija  līdz 1 oktobrim- pieteikumu vērtēšana un vērtējumu apkopošana;
  • oktobrī – nacionālās atlases rezultātu paziņošana.

Lai piedalītos nacionālajā atlasē, aicinām:

- aizpildīt  pieteikuma veidlapu, kas pieejama šeit   

- aizpildīto pieteikuma veidlapu kopā ar vizuāliem materiāliem (ne vairāk kā 10 fotoattēliem, 3 posteriem vai bukletiem un/vai vienu video materiālu, kas nav garāks par 10 minūtēm) ar norādi “Ainavas balva” iesniegt līdz 2020.gada 1.jūlijam vienā no šādiem iesniegšanas veidiem:

  • elektroniski uz e-pasta adresi: pasts@varam.gov.lv;
  • papīra formātā uz adresi Peldu iela 25, Rīga, LV-1494. Pasta sūtījumā obligāti jāiekļauj pieteikuma izdruka papīra formātā un datu nesējs ar pieteikuma veidlapu un vizuālajiem materiāliem elektroniskā formātā.

Detalizētāka informācija, sazinoties ar Telpiskās plānošanas un zemes pārvaldības vecāko eksperti Daci Grantu (dace.granta@varam.gov.lv, 67026553) un nacionālās atlases dokumentos:     

Konkursa asotās sesijas nacionālajā atlasē, kas notiek 2022.gadā, iesniegti  vienpadsmit pieteikumi:

Konkursa septītās sesijas nacionālajā atlasē, kas notika 2020.gadā, tika iesniegti pieci pieteikumi: 

2021. gada 15.janvārī notika EP Ainavas balvas atlases noslēguma seminārs, kurā pieteikumu iesniedzēji iepazīstināja ar saviem projektiem un tika paziņoti nacionālās atlases rezultāti.

Konkursa sestās sesijas nacionālajā atlasē, kas notika 2018.gadā, tika iesniegti septiņi pieteikumi:

Kopvērtējumā augstāko punktu skaitu ieguva Kocēnu novada pieteikums “Latvijas kultūras tradīciju pirmsākumi, Latvijas Dziesmu svētku pirmsākumu vieta-Dikļi”, kas ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas līmenī.

Konkursa piektajā sesijā 2016.gadā tiesības pārstāvēt Latviju ieguva Daugavpils cietokšņa reģenerācijas projekts. Arī Eiropas konkurencē Daugavpils cietokšņa reģenerācijas projekts tika atzīts par labāko un Daugavpils pilsētas dome saņēma Eiropas Padomes Ainavas balvas konkursa piektās sesijas galveno balvu! Galerija par apbalvošanu skatāma šeit!