Jau sesto reizi Latvijā tiek rīkots Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta konkurss „Eiropas Padomes Ainavas balva” (turpmāk - konkurss). Konkursa mērķis ir apbalvot praktiskās iniciatīvas, kas būtu ņemamas par piemēru ainavu kvalitātes uzlabošanā  Eiropas ainavu konvencijas dalībvalstu teritorijās.

Katra valsts uz konkursu drīkst izvirzīt vienu kandidatūru. Latvijas kandidāts tiks noteikts nacionālajā atlasē, kurā var piedalīties
valsts institūcijas, pašvaldības, to apvienības un biedrības vai nodibinājumi, kas ir devuši nozīmīgu ieguldījumu ainavu aizsardzībā un pārvaldībā, t.sk. plānošanā un praktisku pasākumu īstenošanā.

Nacionālā atlase tiek īstenota 2020.gadā šādos posmos:

  • no 20. augusta līdz 2020.gada 15.oktobrim - pieteikumu iesniegšana;
  • no 16.oktobra līdz 2020.gada 30.novembrim - pieteikumu vērtēšana;
  • decembrī – nacionālās atlases rezultātu paziņošana.

Lai piedalītos nacionālajā atlasē, aicinām:

- aizpildīt  pieteikuma veidlapu, kas pieejama šeit.  

- aizpildīto pieteikuma veidlapu kopā ar vizuāliem materiāliem (ne vairāk kā 10 fotoattēliem, 3 posteriem vai bukletiem un/vai vienu video materiālu, kas nav garāks par 10 minūtēm) ar norādi “Ainavas balva” iesniegt līdz 2020.gada 15.oktobrim vienā no šādiem iesniegšanas veidiem:

  • elektroniski uz e-pasta adresi: pasts@varam.gov.lv;
  • papīra formātā uz adresi Peldu iela 25, Rīga, LV-1494. Pasta sūtījumā obligāti jāiekļauj pieteikuma izdruka papīra formātā un datu nesējs ar pieteikuma veidlapu un vizuālajiem materiāliem elektroniskā formātā.

Sīkāka informācija, sazinoties ar Telpiskās plānošanas un zemes pārvaldības vecāko eksperti Daci Grantu (dace.granta@varam.gov.lv, 67026553) un nacionālās atlases dokumentos:     

Konkursa septītās sesijas nacionālajā atlasē, kas notiek 2020.gadā, ir iesniegti pieci pieteikumi: 

2021. gada 15.janvārī notika EP Ainavas balvas atlases noslēguma seminārs, kurā pieteikumu iesniedzēji iepazīstināja ar saviem projektiem un tika paziņoti nacionālās atlases rezultāti.

Konkursa sestās sesijas nacionālajā atlasē, kas notika 2018.gadā, tika iesniegti septiņi pieteikumi:

Kopvērtējumā augstāko punktu skaitu ieguva Kocēnu novada pieteikums “Latvijas kultūras tradīciju pirmsākumi, Latvijas Dziesmu svētku pirmsākumu vieta-Dikļi”, kas ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas līmenī.

Konkursa piektajā sesijā 2016.gadā tiesības pārstāvēt Latviju ieguva Daugavpils cietokšņa reģenerācijas projekts. Arī Eiropas konkurencē Daugavpils cietokšņa reģenerācijas projekts tika atzīts par labāko un Daugavpils pilsētas dome saņēma Eiropas Padomes Ainavas balvas konkursa piektās sesijas galveno balvu! Galerija par apbalvošanu skatāma šeit!