Ministre Inga Bērziņa

2024. gada 27. maijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa kopā ar Vācijas, Igaunijas un Lietuvas ministriem preses konferencē iepazīstinās ar sagatavotajām rekomendācijām nākamai Eiropas Komisijas darba programmai digitālās politikas pilnveidei. 

Pagājušajā gada novembrī Latvija, Vācija, Igaunija un Lietuva apvienojās Inovāciju klubā un ir sagatavojušas dokumentu ar rekomendācijām digitālās politikas jomās kā datu pieejamība, savienojamība un digitālā infrastruktūra, pilnvērtīgākas Eiropas digitālajai politikas attīstībai.  

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai – 27. maijā, pirmdien, plkst. 12.30 pēc Latvijas laika (plkst. 11.30 pēc Vācijas laika) mediju pārstāvjiem ir iespēja attālināti pieslēgties preses konferencei. Tajā piedalīsies visu Baltijas valstu un Vācijas par digitālo transformāciju atbildīgie ministri, tostarp ministre Inga Bērziņa. Pieteikties preses konferencei var, rakstot uz e-pastu: prese@varam.gov.lv Konference norisināsies Web-Ex platformā. Darba valoda – angļu. 

Kā jau iepriekš vēstīts, Baltijas valstis 2023. gada februārī uzsāka ciešāku sadarbību ar Vācijas Federālo digitālo un transporta lietu ministru Dr. Volkeru Visingu digitalizācijas jomā. Latvija, Vācija, Igaunija un Lietuva apvienojušās Inovāciju klubā, lai diskutētu par inovācijām draudzīgas digitālās politikas attīstību Eiropā, kā arī parakstījušas deklarāciju par inovāciju attīstību ar mērķi stiprināt Eiropas digitālo telpu. 

Foto: Valsts kanceleja