Datums 28. februāris, 2024
Laiks12.30–16.00
Vieta Ķeguma HES

Jautājumu gadījumā sazināties:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar AS “Latvenergo” š.g. 28. februārī rīkos sanāksmi palu un plūdu preventīvo pasākumu koordinēšanai, pieaicinot iesaistīto institūciju, dienestu un pašvaldību pārstāvjus.

Sanāksmē tiks pārrunāti hidrometeoroloģiskie novērojumi un plūdu prognozes, plūdu riskam pakļauto pašvaldību ziņojumi par faktisko situāciju un turpmāko rīcību, kā arī iesaistīto institūciju gatavība plūdiem. Sanāksmē ir aicināti piedalīties pārstāvji no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC), AS “Sadales tīkls”, Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi”, kā arī virkni iesaistīto pašvaldību, kurām ir un saglabājas augsts plūdu risks.

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai - pēc starpinstitūciju plūdu koordinācijas sanāksmes medijiem būs iespēja veikt intervijas ar runas personām (ap plkst. 16.00, Ķegumā). Par vēlmi veikt intervijas, lūdzam rakstīt uz prese@varam.gov.lv līdz 27.februāra dienas beigām.