Datums 26. maijs, 2023
Laiks10.00–19.00
Vieta Rīga, Spīķeru koncertzāle
Ilustratīvs attēls

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar sabiedriskās politikas centru “Providus” un Eiropas Padomi rīko konferenci “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai”.  Interesentus aicina pieteikties uz atlikušajām brīvajām vietām konferences apmeklēšanai.

Latvija no 2023. gada maija vidus līdz novembra vidum jau otro reizi uzņemsies prezidentūru Eiropas Padomes Ministru komitejā. Viena no Latvijas prezidentūras tematiskajām prioritātēm ir laba pārvaldība pašvaldībās. Konferences ietvaros notiks diskusijas par dažādiem labu pārvaldību veidojošiem aspektiem – pašvaldību darbības tiesiskumam, labai finanšu pārvaldībai, sabiedrības līdzdalībai.

Konferences mērķis ir apspriest dažādus labas pārvaldības aspektus pašvaldību darbībā (kā, piemēram, sabiedrības līdzdalību, tiesiskumu, lietpratīgu finanšu pārvaldību, darbības efektivitāti, atbildīgu attīstības plānošanu u.c. tematus), kā arī diskutēt par veiksmīgiem risinājumiem un labo praksi, ko pašvaldības var savstarpēji pārņemt. Nozīmīgs pašvaldību attīstības elements ir investīciju pieejamība. Tādēļ viena no diskusijām būs veltīta atbildīgai pašvaldības attīstības plānošanai, tai skaitā, investīciju piesaistei un Eiropas Savienības struktūrfondu sniegto iespēju izmantošanai zaļo un digitālo mērķu gudrai sasniegšanai.

Latvijas pašvaldības, kas sevi pieteikušas kā Eiropas Padomes izstrādāto 12 labas pārvaldības principu vēstneses Latvijā, dalīsies savā pieredzē un secinājumos.

Savu skatījumu par labas pārvaldības jautājumiem sniegs Eiropas Padomes eksperti, Tiesībsargs, Valsts kontroles, nevalstisko organizāciju, valsts institūciju pārstāvji.

Konferences noslēgumā pašvaldībām, kuras saņēmušas augstāko vērtējumu, tiks piešķirta Eiropas pārvaldības izcilības zīme (European Label of Good Governance).

Konferences darba valoda: latviešu valoda ar sinhrono tulkojumu angļu-latviešu-angļu valodā. Interesentus aicina pieteikties attālinātai dalībai konferencē, aizpildot reģistrācijas anketu šeit.

Mediju pārstāvjus, lai saņemtu klātienes dalības apstiprinājumu, lūdzam sazināties ar domnīcu “PROVIDUS”, rakstot: sintija.tarasova@providus.lv

Konference tiek rīkota ar Eiropas Padomes finansiālu atbalstu projekta “Labas pārvaldības stiprināšana Latvijas pašvaldības” ietvaros, kā arī līdzfinansēta no Eiropas Sociālā fonda tehniskās palīdzības projekta Nr. 10.1.2.0/18/TP/004 Eiropas Sociālā fonda atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai publicitātes pasākumu par Kohēzijas politikas fondiem nodrošināšanai.

Programma

logo