Ilustratīvs attēls

Digitalizācija un ilgtspēja vairs nav tikai nākotnes vīzijas – tās kļūst par neatņemamu mūsdienu uzņēmējdarbības un sabiedrības attīstības pamatu. Sadarbībā ar mediju platformu DIENA PĒC tapusi jauna podkāsta rubrika #digiSpēja, kurā nozares eksperti diskutē par to, kā digitālie risinājumi un ilgtspējīgas prakses savstarpēji mijiedarbojas, veidojot jaunu domāšanas paradigmu. Pirmajā epizodē izskan vērtīgi ieskati par Latvijas situāciju, Eiropas Savienības prasībām un praktiskiem piemēriem, kā uzņēmumi var izmantot šīs jomas kā konkurētspējas priekšrocību. 

Pirmās epizodes diskusijā piedalījās Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente, profesore Signe Bāliņa, uzņēmuma “Sustinere” partnere Dace Helmane, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) komercdirektors Kārlis Siliņš, kā arī CSR Latvia valdes priekšsēdētāja Agnese Alksne-Bensone. Sarunu vada Kristaps Pētersons.

Eksperti dalījās ieskatā, kā ilgtspējīgu procesu ieviešana un digitālie risinājumi uzņēmumos var palielināt konkurētspēju, atklāja, kāda ir šī brīža situācija Latvijā, un skaidroja Eiropas Savienības prasības un vadlīnijas uzņēmumiem šajās jomās.

Profesore Signe Bāliņa norāda, ka “šobrīd novērojam paradigmas maiņu – domāšanas maiņu, kas ienāk arī biznesā, arī mazos un vidējos uzņēmumos arvien vairāk sāk domāt par ilgtspēju”, akcentējot, ka ilgtspējīgs resursu patēriņš kļūst par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu gan sabiedrībā, gan uzņēmumos.

Tikmēr Dace Helmane uzsver, ka arvien vairāk uzņēmumu izvēlas ziņot par ilgtspējas rādītājiem brīvprātīgi, jo tas sniedz konkrētus ieguvumus:

  • Tas ļauj uzņēmumam sekot līdzi savam progresam un izvērtēt digitālo risinājumu efektivitāti.
  • Ilgtspējas informāciju pieprasa finansētāji – tā kļūst par būtisku faktoru lēmumu pieņemšanā.
  • Jau šobrīd ziemeļvalstu tirgū klienti sāk prasīt šo informāciju kā standarta prasību un tehnoloģiju jomā šo informāciju sāk pieprasīt piegādātāji.

Par Eiropas Savienības politiku un aktuālajiem uzdevumiem saistībā ar zaļā kursa attīstību plašāk stāsta Agnese Alksne-Bensone, kura detalizēti skaidro šī brīža situāciju un nepieciešamo tālāko virzību.

Par praktisko pieeju digitalizācijā un ilgtspējā dalījās arī Kārlis Siliņš, skaidrojot, kādus procesus un projektus jau šobrīd īsteno LVRTC. Viņš norāda, ka ilgtspēja un digitalizācija ir nepārtrauktu uzlabojumu kopums, kurā pastāvīgi tiek meklēti veidi, kā optimizēt procesus un samazināt ekoloģisko nospiedumu. Viņš arī uzsvēra, ka centralizēta pārvaldība uzņēmumos ne tikai uzlabo pakalpojumu kvalitāti, bet arī padara procesus ilgtspējīgākus.

Aicinām gan mazos un vidējos, gan lielos uzņēmumus noklausīties jauno #digiSpēja podkāsta epizodi, lai gūtu praktisku ieskatu no nozares profesionāļiem un uzzinātu, kā digitālie risinājumi un ilgtspējas principi var kļūt par konkurētspējas priekšrocību!

Epizodes ieraksts ir pieejams:

Youtube: https://youtu.be/z-d2-4Zvw4s?feature=shared

Spotify: https://creators.spotify.com/pod/profile/diena-pc/episodes/S01E01---digiSpja---Digitallizcija-un-ilgtspja-e34tb48/a-ac1a971

#digiSpēja podkāsts tapis “Ilgtspējīgās attīstības ziņošanas rīka” (SusTool – Sustainability reporting tool) projekta ietvaros, kurš tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021. – 2027.gadam 1. prioritātes “Inovatīva sabiedrība” 1.2. mērķa “Atsaucīgi publiskie pakalpojumi” ietvaros.

Aktuālā informācija par projektu:

Projekta partneri Latvijā ir VARAM un LIKTA, Igaunijā Ekonomikas lietu un komunikācijas ministrija (vadošais partneris), Finanšu ministrija, asociācija ITL un Zero Waste Estonia, Lietuvā – asociācija INFOBALT, Somijā – DIMECC LTD un vairāki asociētie partneri no minētajām valstīm, kā arī Polijas. Projekts tiks īstenots līdz 2025. gada 31. decembrim.

Saistītas tēmas

Preses relīze SusTool