Eiropas Savienības investīciju un fondu programmēšanas periodā no 2021. līdz 2027.gadam ir pieejams atbalsts Latvijas pašvaldību un plānošanas reģionu speciālistu kapacitātes celšanai, tajā skaitā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Valsts kancelejas (VK), Valsts administrācijas skolas (VAS) un Labklājības ministrijas (LM) atbildībā esošu pasākumu ietvaros.

Pieejamais atbalsts tiks izmantots, lai palielinātu pašvaldību un plānošanas reģionu speciālistu zināšanas un prasmes dažādos ar teritorijas attīstību un īstenošanu saistītos jautājumos, tostarp sekmējot kvalitatīvāku attīstības plānošanas dokumentu izstrādi, efektīvāku budžeta plānošanu, kvalitatīvāku projektu pieteikumu sagatavošanu un īstenošanu, jēgpilnāku sabiedrības iesaisti.

Atbalsta rezultātā tiks uzlabota pašvaldību un plānošanas reģionu darbības efektivitāte, tajā skaitā veicinot uzņēmējdarbības attīstību, viedu risinājumu piemērošanu, kvalitatīvas publiskās ārtelpas attīstību, pakalpojumu kvalitātes celšanos.

  • 5. - 6. martā Reģionāla mēroga pasākums – apmācības "Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību darbinieku apmācība IT un datu drošības jautājumos"
    Turpinājums apmācību un semināru ciklam "Civilmilitārās sadarbības veicināšana reģionos", kas īstenots 2023. gada nogalē. Apmācības organizē VARAM sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu. Kontaktpersona: Sandra Kauranena (t. 20121122, e-pasts: sandra.kauranena@zpr.gov.lv).
  • 7. martā Seminārs “Sabiedrības līdzdalība pašvaldību normatīvo aktu izstrādē, attīstības plānošanā un īstenošanā”
    Ceturtais seminārs no pieciem, paredzēts Latgales plānošanas reģionam un šā reģiona pašvaldībām. Semināra mērķis ir celt pašvaldībās nodarbināto speciālistu kapacitāti Pašvaldību likuma piemērošanā, tostarp veicināt sabiedrības iesaistes instrumentu pielietošanu pašvaldību darbā un stiprināt pašvaldībās nodarbināto speciālistu izpratni un iemaņas kvalitatīvu normatīvo aktu (saistošo noteikumu) izstrādei. Semināru organizē VARAM. Kontaktpersona: Sabīna Liepa (tel. nr.: 67026934, e-pasts: sabina.liepa@varam.gov.lv).
  • 11. martā Mācības ''Ievads dizainā''
    Mācības par dizaina filozofijas un inteliģences pamatiem, kurās kritiski tiks aplūkota dizaina pieejas. Mācības organizē VK. Kontaktpersona: Kārlis Grīnbergs (tel. nr. 22456841, e-pasts: karlis.grinbergs@mk.gov.lv). Reģistrācijas anketa.
  • 21. martā Vebinārs "Mākslīgā intelekta metodes ikdienas darbam un radošumam"
    Ievada mācības dalībniekiem bez vai ar nelielām priekšzināšanām par mākslīgā intelekta darbības principiem un lietojumu, lai iepazīstinātu dalībniekus ar pamatu par MI rīkiem, drošības un ētikas aspektiem, iedrošinot izmēģināt mākslīgā intelekta sniegtās iespējas un atbalstu. Mācības organizē VAS. Kontakti plašākai informācijai: digitala.akademija@vas.gov.lv
  • 27. martā Seminārs “Sabiedrības līdzdalība pašvaldību normatīvo aktu izstrādē, attīstības plānošanā un īstenošanā” 
    Piektais (noslēdzošais) seminārs no pieciem, paredzēts Vidzemes plānošanas reģionam un šā reģiona pašvaldībām. Semināra mērķis ir celt pašvaldībās nodarbināto speciālistu kapacitāti Pašvaldību likuma piemērošanā, tostarp veicināt sabiedrības iesaistes instrumentu pielietošanu pašvaldību darbā un stiprināt pašvaldībās nodarbināto speciālistu izpratni un iemaņas kvalitatīvu normatīvo aktu (saistošo noteikumu) izstrādei. Semināru organizē VARAM. Kontaktpersona: Sabīna Liepa (tel. nr.: 67026934, e-pasts: sabina.liepa@varam.gov.lv).
  • 28. martā Vebinārs "Digitālā labbūtība"
    Vebināru organizē VAS. Informācija tiks precizēta. Kontakti plašākai informācijai: digitala.akademija@vas.gov.lv
  • 16. aprīlī mācības ''Ievads dizainā''
    Mācības par dizaina filozofijas un inteliģences pamatiem, kurās kritiski tiks aplūkota dizaina pieejas. Mācības organizē VK. Kontaktpersona: Kārlis Grīnbergs (tel. nr. 22456841, e-pasts: karlis.grinbergs@mk.gov.lv). Reģistrācijas anketa.
  • 18. aprīlī tiešsaistes vebinārs "Mākslīgā intelekta atbalsts praktiskajā darbā: padziļinātas prasmes ChatGPT lietošanā (1.grupa)"
    Efektīvu vaicājumu (promptu) veidošana, lai iegūtu vēlamos rezultātus. Praktiski piemēri (maksas un bezmaksas versijā): projektu sagatavošana, līgumu pārskatīšana, Excel analītika un diagrammu gatavošana, attēlu analītika un attēlu sagatavošana no paraugiem. Idejas pielietojumiem: kā ChatGPT var izmantot dažādās organizācijās un kādi ir sākotnējie procesi tā pārdomātai ieviešanai.
    Kā nenopludināt datus? Ko noteikti nedarīt? Kā vairot pārliecību par savām darbībām ar tekstu ģenerēšanas rīkiem? ChatGPT alternatīvas.
    Mācības dalībniekiem ar jau iegūtām nelielām vai vidējām priekšzināšanām un praktisku pieredzi mākslīgā intelekta rīku lietošanā. Mācības organizē VAS. Kontaktinformācija: digitala.akademija@vas.gov.lv
  • 23. aprīlī mācības ''Ievads dizainā''
    Mācības par dizaina filozofijas un inteliģences pamatiem, kurās kritiski tiks aplūkota dizaina pieejas. Mācības organizē VK. Kontaktpersona: Kārlis Grīnbergs (tel. nr. 22456841, e-pasts: karlis.grinbergs@mk.gov.lv).
  • 26. aprīlī tiešsaistes vebinārs "Kiberhigiēnas pamati publiskās pārvaldes darbiniekiem (1. grupa)"
    Kiberdrošība un kiberhigiēna. Paroļu drošība, informācijas aizsardzība, viedtelefonu izmantošana, e-pasta un interneta lietošanas drošība, ļaunprātīgu programmatūru un krāpniecības metožu atpazīšana.
    Tehnoloģiju drošs lietojums: informācijas sistēmu aizsardzība, atjauninājumu nozīme, datu dublēšanas un atjaunošanas principi, bezvadu tīklu drošība. Praktiski piemēri un ieteikumi.
    Mācības organizē VAS. Kontaktinformācija: digitala.akademija@vas.gov.lv
  • 7. maijā darbnīcas pašvaldībās noturības stiprināšanai pret manipulācijām informatīvajā telpā
    Krīzes situācijas simulācijas izspēle, lekcija par komunikāciju krīzes situācijā. Pasākumu organizē VK. Kontaktinformācija: Ivita Pučka (ivita.pucka@mk.gov.lv)
  • 14. maijā tiešsaistes vebinārs "Digitālie rīki ikdienas darbu plānošanai, pārraudzībai un komandu sadarbībai steidzamības laikmetā (1.grupa)"
    Saturs:
    1. Kādēļ nepieciešami dažādi digitālie rīki laika un procesu plānošanai?
    2. Virtuālo rīku iedalījums;
    3. Kanban procesu vadības pieeja un digitālie rīki metodes īstenošanai ikdienas darba plānošanai gan individuāli, gan komandā;
    4. Agile procesu vadības pieeja un digitālie rīki komandas uzdevumu plānošanai, deleģēšanai, caurspīdības nodrošināšanai un uzraudzībai;
    5. Tiešsaistes rīki komandas sadarbībai, idejošanai, sapulcēm, atgriezeniskās saites iegūšanai.
    Mācības organizē VAS. Kontaktinformācija: digitala.akademija@vas.gov.lv
  • 15. maijā attīstības plānotāju un projektu ekspertu ārvalstu pieredzes apmaiņas pasākums “Pilsētvides kvalitāte un ilgtspējīgas publiskās ārtelpas attīstība“
    Ārvalstu pieredzes apmaiņas pasākuma mērķis ir uzlabot pašvaldību kapacitāti teritoriālās attīstības plānošanas un īstenošanas jautājumos, sekmējot kvalitatīvu Eiropas Savienības strukturālo un investīciju fondu projektu ieviešanu teritoriju attīstībai, tai skaitā ievērojot labas pārvaldības principus, lai stiprinātu pašvaldību konkurētspēju un nodrošinātu teritoriju apdzīvojuma un dzīves vides ilgtspējīgu attīstību.
    Šis ārvalstu pieredzes apmaiņas pasākums sniegs iespēju klātienē apmeklēt objektus, kas kalpo kā labās prakses piemēri ilgtspējīgas publiskās ārtelpas veidošanai, t.sk. Jaunā Eiropas “Bauhaus” principu ievērošanai un aktivitāšu ieviešanai, kā arī klimata pārmaiņu mazināšanai, kas ir nozīmīgs priekšnosacījums dzīves kvalitātes un vietas konkurētspējas paaugstināšanai.
    Pasākumu organizē VARAM. Kontaktinformācija: Lana Radčenko (t.nr. 67026926, e-pasts: lana.radcenko@varam.gov.lv)
  • 16. maijā apmācības jomas 'Darbs ar jaunatni' speciālistiem
    Saturs: Argumentācija un kritiskā domāšana. Vienas dienas apmācības notiks gan prezentāciju, gan grupu darba veidā. Kvalitātes nodrošināšanai tiks pieaicināti jomas labākie eksperti.
    Mācības organizē Kurzemes plānošanas reģions.
  • 24. maijā tiešsaistes vebinārs "Atbildīga rīcība publiskajā sektorā: no trauksmes celšanas līdz ētikas dilemmām"
    Saturs:
    1. Trauksmes celšanas mehānisms un citi ziņošanas kanāli.
    2. Kādi ir aizsardzības pasākumi publiskā sektora darbiniekiem, ziņojot par notikušiem vai potenciāliem pārkāpumiem?
    3. Kā publiskā sektora darbiniekam pamanīt situācijas, par kurām nepieciešams ziņot, izvēloties kādu no esošajiem mehānismiem?
    4. Praktiski piemēri ar ētikas dillemmām, izvērtējot, kāda ir situācijai atbilstoša godpratīga rīcība.
    Vebināru organizē VAS. Kontaktinformācija: Sanita.Medne@vas.gov.lv
  • 30. maijā tiešsaistes vebinārs "Par labu pārvaldību un reputāciju"
    Informācija par vebināru sekos.
    Vebināru organizē VAS. Kontaktinformācija: Sanita.Medne@vas.gov.lv
  • 7. jūnijā tiešsaistes vebinārs "Kā definēt un ieviest vērtības organizācijā (2.daļa)"
    Informācija par vebināru sekos.
    Vebināru organizē VAS. Kontaktinformācija: Sanita.Medne@vas.gov.lv
  • 11. jūnijā "Praktikums korupcijas risku vadībā"
    Kā identificēt korupcijas riskus un izvēlēties atbilstošākos risku mazinošos pasākumus.
    Pasākumu organizē VAS. Kontaktinformācija: Sanita.Medne@vas.gov.lv
  • 18. jūnijā "Praktikums korupcijas risku vadībā"
    Kā identificēt korupcijas riskus un izvēlēties atbilstošākos risku mazinošos pasākumus.
    Pasākumu organizē VAS. Kontaktinformācija: Sanita.Medne@vas.gov.lv