Stikla iepakojums

Stikls dabā nenoārdās, tomēr stikla atkritumi nav videi bīstami, jo sastāv pamatā no smiltīm, sodas un kaļķakmens. Stikla ražošana ir dārga un energoietilpīga, tādēļ ir nepieciešamas tā izstrādājumus izmantot pēc iespējas ilgāk.

Lietotais stikls tiek izmantots jaunu stikla izstrādājumu ražošanā. Ražojot stikla izstrādājumus, ekonomiski izdevīgi ir pievienot līdz 30% lietoto stiklu.

Ir caurspīdīgs un krāsains stikls, tas atkarīgs no pievienoto minerālu daudzuma. Brūnu stiklu iegūst pievienojot dažādus dzelzs savienojumus, zaļos – magniju un hromu, opāla nokrāsas – pievienojot fluora savienojumus. Visvairāk lieto brūno un zaļo stiklu. Kosmētikas un medicīnas industrijā izmanto zilu un necaurspīdīgu stiklu dažādās krāsās.

Kas ir jāzina iedzīvotājam, izmetot stiklu dalītās atkritumu vākšanas konteineros:

  • Latvijā iedzīvotāji visu krāsu stiklus var izmest vienā stiklam paredzētā dalītās atkritumu vākšanas konteinerā, nešķirojot to pa krāsām.

  • Šajā konteinerā var mest pudeles un burkas.

  • Pirms izmešanas stikla iepakojums jāizskalo. Pretējā gadījumā pārtikas paliekas sāks bojāties un no konteineriem var izplatīties nepatīkama smaka.

  • Stiklam paredzētajos konteineros NEDRĪKST mest logu stiklu un spoguļus.

kur likt?