Preses relīze

att.2019.gada 28.februārī Bukarestē, Rumānijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce piedalīsies Austrumu partnerības ministru sanāksmē par digitālas ekonomikas jautājumiem un 1.martā – neformālajā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas padomes ministru sanāksmē.

Šodien Austrumu partnerības ministru sanāksmes laikā plānots parakstīt ministru deklarāciju par sadarbību digitālas ekonomikas attīstīšanā, tajā paužot atbalstu ātru un efektīvu reformu ieviešanai Austrumu partnerības dalībvalstīs turpmākai digitālas ekonomikas un sabiedrības attīstīšanai. To mērķis ir novērst pastāvošos šķēršļus un barjeras, kas kavē Eiropas tiešsaistes pakalpojumu attīstību un pieejamību iedzīvotājiem, uzņēmējiem un pārvaldēm.  Šim nolūkam veicamajos pasākumos ietilpst digitālās vides harmonizēšana, tostarp, attiecībā uz platjoslas interneta infrastruktūru un elektroniskās pārvaldes stiprināšana, nodrošinot uzticamus digitālus pakalpojumus, veicinot digitālo prasmju apguvi un izmēģinot pārrobežu risinājumus elektroniskā paraksta un digitālo transporta koridoru izveidē  starp Austrumu partnerības valstīm un Eiropas Savienību.

1. martā neformālās ES dalībvalstu Telekomunikāciju ministru sanāksmes laikā ministri diskutēs par turpmākas augsti digitalizētas stratēģijas izveidi Eiropā, mākslīgā intelekta lomu digitālas ekonomikas attīstīšanā un Eiropas konkurētspējas celšanā. Gatavojoties nākamajam ES daudzgadu budžeta periodam, Eiropadome 2018. gada 13. un 14. decembra secinājumos aicināja domāt par turpmāko ES attīstību, tostarp par Eiropas digitālo politiku.

2019.gada pavasarī Eiropadomē plānota padziļināta diskusija, kas būs veltīta vienotā tirgus, t.sk. digitālās politikas turpmākai attīstībai. Šī būs pirmā diskusija, kurā tiks uzklausīts dalībvalstu redzējums par nākamo ES digitālo stratēģiju. Laikā, kad mākslīgā intelekta tehnoloģijas kļūst par vienu no galvenajiem instrumentiem, ko uzņēmumi un publiskās pārvaldes izmanto, lai uzlabotu klientu apkalpošanu, sniegtu individualizētus pakalpojumus un celtu darba efektivitāti, ir nepieciešams palielināt mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošanu Eiropas uzņēmumos un publiskajās pārvaldēs, tostarp, labākas piekļuves nodrošināšanu publiskā sektora datiem. Šāda pieeja veicinās gan mākslīgā intelekta risinājumu izmantošanu, gan inovatīvu biznesa modeļu attīstību, kas savukārt dos ieguldījumu jaunu darba vietu radīšanā un ekonomiskajā izaugsmē ES dalībvalstīs un Savienībā kopumā.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv