Preses relīze

2015. gada 9. janvārī darba vizītē Latvijā ieradīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (turpmāk - OECD) Vides direktorāta pārstāvji, lai turpinātu veikt Latvijas ķīmisko vielu pārvaldības normatīvo aktu un to piemērošanas prakses izvērtējumu atbilstoši OECD juridiskajiem instrumentiem.

2014. gada 14. februārī Latvija iesniedza sākotnējo iestāšanās sarunu memorandu, kurā iekļauts Latvijas sākotnējais viedoklis par Latvijas ķīmisko vielu pārvaldības tiesību aktiem un to piemērošanas prakses atbilstību 21 OECD juridiskajam instrumentam.

Šāda OECD vizīte ķīmisko vielu pārvaldības jomā Latvijā notiek pirmo reizi. Vizītes mērķis ir iegūt padziļinātu izpratni par Latvijas ķīmisko vielu pārvaldības īstenošanu, izvērtēt Latvijas spēju ieviest konkrētus OECD juridisko instrumentus, kā arī novērtēt Latvijas ķīmisko vielu pārvaldības sistēmu atbilstoši OECD labai ķīmisko vielu pārvaldības praksei.

Plānots, ka OECD Ķimikāliju komitejā Latvijas pievienošanās jautājums tiks skatīts 2015. gada jūnija sanāksmē.

OECD dalībvalsts statusa iegūšana ir viena no Latvijas ārējās ekonomiskās politikas prioritātēm. Par Latvijas pievienošanos OECD 2013. gadā lēma Ministru kabinets, un pievienošanās procesu vada Ārlietu ministrija.

OECD Vides direktorāta pārstāvju vizīti Latvijā organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM). Tās ietvaros OECD pārstāvji tiksies ar VARAM un citu ķīmisko vielu pārvaldības nodrošināšanā iesaistīto ministriju un institūciju pārstāvjiem. 

 

Latvijas pievienošanās OECD

Pēc OECD Padomes 2013. gada 30. maija rezolūcijas par organizācijas paplašināšanās procesu un sadarbības padziļināšanu ar ne-OECD valstīm, 2013. gada 15. oktobrī OECD Padome apstiprināja Latvijas iestāšanās sarunu “Ceļa karti”, kas nosaka individuālo Latvijas pievienošanās plānu šai organizācijai. Kopš 2014. gada janvāra ir uzsāktas tehniskās diskusijas ar “Ceļa kartē” norādītajām OECD komitejām un darba grupām, kas vērtē Latvijas spēkā esošo tiesību aktu un to piemērošanas prakses atbilstību OECD instrumentiem.

Plašāka informācija par OECD pieejama Ārlietu ministrijas mājaslapā - http://www.mfa.gov.lv/lv/Arpolitika/Ekonomiskas-attiecibas/ESAO/.