Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizē INTERREG EIROPA starpreģionu sadarbības programmas projekta SKILLS+ trešo kapacitātes paaugstināšanas semināru

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2017.gada 21.martā Rīgā,  Interreg Europa   SKILLS+ projekta (turpmāk – SKILLS+) ietvaros, organizē trešo partneru kapacitātes paaugstināšanas semināru ”Atbalsts pārmaiņu vadībai uzņēmumos” (turpmāk – seminārs). Seminārs tiek organizēts sadarbībā ar projekta partneri - Latvijas Universitāti.

Seminārs paredzēts SKILLS+ partneru un iesaistīto pušu (Stakeholders) labās prakses pieredzes apmaiņai par pārmaiņu vadības procesu atbalstu mazos un vidējos uzņēmumos (turpmāk – MVU) informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (turpmāk – IKT) rīku integrēšanā un pielietošanā uzņēmējdarbībā, īpaši valstu reģionos.

Semināru atklās un ar Latvijas situāciju atbalsta politikas jomā MVU savas kompetences ietvaros, t.i. par e-pārvaldes un e-pakalpojumu lomu MVU konkurētspējas veicināšanā, partnerus iepazīstinās VARAM Valsts sekretāra vietnieks E. Beļskis. Par digitalizācijas ietekmi uz kopējo ekonomiku stāstīs Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas pārstāve un  par aktuāliem pārmaiņu vadības procesiem MVU un izaicinājumiem, informēs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve.

Turpmākajā semināra gaitā dalībnieki tiks iepazīstināti ar partneru identificētajām labajām praksēm gan Latvijā, gan partnervalstīs – Čehijas Republikā, Vācijā, Bulgārijā, kas ir kalpojušas kā mācību rīki e-prasmju apguvei MVU, gan būs stāsts par tehnoloģiju transformēšanu uz MVU, Valsts Klientu apkalpošanas centru nozīmi MVU atbalstam e-pakalpojumu izmantošanā, IKT rīku pielietošanā, kā arī informēs par inovatīvu procesu, produktu komerciju un  inovatīvu pakalpojumu piedāvājumu MVU, t.sk. lauksaimniekiem.

Lai izprastu un pārliecinātos, ka digitālo instrumentu integrēšana, e-pakalpojumu izmantošana uzņēmējdarbībā, kā arī sekmīgas e-prasmes, sniedz iespēju konkurētspējai un darbības kvalitātes paaugstināšanai, semināra noslēgumā ir aicināti Latvijas uzņēmēji, lai dalītos ar savu reālo pieredzi, kā un, cik viegli uzņēmējam ir iespējams integrēties inovatīvā vidē, kādu reālu atbalstu uzņēmēji var saņemt, kā arī dalīties ar pieredzi, kā ir izmainījušies uzņēmuma iekšējie darbības procesi, kā veicināta konkurētspēja.

Pēc minētā semināra partneri projekta ietvaros būs iepazinuši visu partnervalstu labās prakses un varēs izmantot tās izstrādājot Rīcības plānus, cenšoties integrēt labākās, inovatīvākās, kā arī vieglāk integrējamās idejas, optimizējot savu valstu politikas MVU atbalstam.


Semināra video 1. daļa>>>

Semināra video 2. daļa>>>

Semināra video 3. daļa>>>

Semināra darba kārtība un prezentācijas>>>