Preses relīze

2016. gada 21. septembrī Frīdriha-Ēberta fonds Latvijā organizē konferenci par rīcību klimata aizsardzībai pēc Parīzes nolīguma 2015 pieņemšanas.

Kādi ir turpmākie soļi un nepieciešamā rīcība Baltijas valstīs? Kas būtu vēlams no rūpnieciskās industrijas, pilsētām un mājokļiem? Kādi ir pozitīvie piemēri klimata aizsardzībai? Kādi būs pieprasījumi nākotnē? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kuri skar un uztrauc ne tikai pasauli un Eiropu, bet arī Baltijas valstis.

Frīdriha-Ēberta fonds Latvijā turpina ekspertu debašu tradīciju un Jūs laipni ielūdz uz konferenci “Rīcība klimata aizsardzībai pēc Parīzes nolīguma 2015 pieņemšanas”, kura norisināsies 21.septembrī Hotel Bergs no 9:00-18:00 (Elizabetes ielā 83/85, Stikla zālē, 6.stāvā.)

Starp runātājiem būs Beate Kummer ( Umwelt:kommunikation, Vācija), Ilze Prūse ( Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija), Kristaps Makovskis (Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava"), Franzjosef Schafhausen (Vācijas Vides, dabas aizsardzības un kodoldrošības ministrija), Jonas Büchel ( Rīgas Urbānais institūts), Valdur Lahtvee (Stokholmas vides institūts), Jurijs Spiridonovs ( Latvijas Finanšu ministrija) un Kristaps Ceplis ( Biedrība “Zaļās mājas”). Pasākumu ievadrunu teiks Werner Rechmann ( Frīdriha- Ēberta fonds Latvijā).

2015.gadā Parīzē, Francijā norisinājās Apvienoto Nāciju klimata pārmaiņu konference. Tā bija ANO Pušu konferences 21. sesija (COP 21) un Kioto protokola Pušu sanāksmes 11. sesija (CMP 11). Konferencē tika apstiprināts Parīzes nolīgums – globāla vienošanās klimata pārmaiņu samazināšanai. Galvenais nolīgumā pieņemtais ir mērķis samazināt globālo sasilšanu par mazāk kā 2° grādiem salīdzinājumā ar pirmsrūpniecības līmeni. Tāpat vienošanās paredz antropogēno siltumnīcas efekta gāžu emisiju 0 līmeņa sasniegšanu 21.gs. otrajā pusē. Pirms konferences, 146 valstis prezentēja projektus klimata pārmaiņu mazināšanai. Tas sevī ietvēra, līdz 2100.g., globālās sasilšanas samazināšanu līdz 2.7° grādiem pēc Celsija. ES ierosināja apņemšanos samazināt emisiju daudzumu, salīdzinājumā ar 1990.g., par 40% līdz 2030.g.

Lūdzu, reģistrējaties šeit: https://goo.gl/forms/aHvsjWG9fPcBlDxr1

Darba valodas – angļu/latviešu ( tulki būs nodrošināti).

Ja vēlaties saņemt papildus informāciju vai uzdot jautājumus, rakstiet: krists.sukevics@fes-baltic.lv

 

attēls