logo

Konferenci atklāja VARAM valsts sekretārs Rinalds Muciņš, Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Kristians Svanes un Norvēģijas Vides aģentūras Starptautiskās daļas vadītājs Andre Kammeruds.

Konferences laikā tās dalībnieki – donorvalsts partneri (Norvēģijas Vides aģentūra un Norvēģijas Civilās aizsardzības direktorāts), kā arī VARAM dalījās ar programmas labās prakses piemēriem. Klātesošie tika iepazīstināti ar svarīgākajiem projektu ieguvumiem un to ieguldījumu klimata politikas pilnveidošanā Latvijā.

attēls

Konferences dalībnieki tiek iepazīstināti ar programmas rezultātiem

Iepazīstinot konferences viesus ar programmas rezultātiem, VARAM Klimata pārmaiņu departamenta direktore Ilze Prūse uzsvēra, ka sniegtais ieguldījums pavēra jaunas iespējas klimata politikas īstenošanā Latvijā, īpaši atzīmējot klimata pārmaiņu pielāgošanās jautājumus un siltumnīcefekta gāzu inventarizācijas sistēmas attīstīšanu. Tāpat tika atzīmēts programmas ieguldījums energoefektivitātes veicināšanā, būvējot ilgtspējīgas, zema enerģijas patēriņa ēkas un izstrādājot energoefektīvas tehnoloģijas.

Turpinājumā tika sniegts ieskats Latvijas nākotnes klimata pārmaiņu scenārijos līdz pat 2100 gadam. Tika secināts, ka nākotnē klimats Latvijā kļūs mitrāks un siltāks. Īpaši jūtams būs temperatūras un nokrišņu pieaugums ziemā.

Savukārt Norvēģijas pārstāvji atzīmēja veiksmīgo sadarbību starp abām valstīm un uzsvēra, ka klimata pārmaiņu mazināšanā izšķiroša ir starptautiskā sadarbība. Norvēģijas Civilās aizsardzības direktorāta pārstāvis arī uzsvēra, ka klimata pārmaiņas arī ir sekmējušas arvien biežākas dabas katastrofas, tāpēc vēl jo lielāku nozīmi ir ieguvusi agrīno brīdināšanas sistēmu izstrāde un civilā aizsardzība.

Konferences noslēgumā dalībniekiem bija iespēja vērot Latvijas debašu klubu pārstāvju debašu priekšnesumus, kuros debatētāji sniedza “par un pret” argumentus straujākai Latvijas pārejai uz atjaunojamo enerģiju un salīdzināja investīciju nozīmīgumu izglītojošo kampaņu īstenošanai ar investīcijām tehnoloģijās, kā arī dalībniekiem bija iespēja piedalīties biedrības “Homo ecos” un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka radošajās darbnīcās un izmēģināt ar klimata jomu saistītus interaktīvus eksponātus, kuros bija iespējams veikt ceļojumu energoefektivitātes pasaulē, prognozēt nākotnes klimata pārmaiņas un veikt pārdomātus pasākumus valstī, lai pielāgotos klimata pārmaiņu sekām.

attēls

Konferences dalībnieki izmēģina radošās darbnīcas

Konferencē piedalījās arī pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Polijas, Portugāles Slovēnijas, Grieķijas, Ungārijas, kas iesaistīti līdzīgu EEZ finanšu instrumenta programmu īstenošanā.

Pateicamies vairāk nekā 100 Latvijas, Norvēģijas un citu valstu dažādu institūciju viesiem un ekspertiem par dalību pasākumā, kā arī īpašs paldies pasākuma moderatoram Valdim Melderim, kurš pasākuma atmosfēru radīja atraktīvāku un aizraujošāku!

Ieskats konferences norises gaitā:   Foto galerija

Konferences prezentācijas pieejamas šeit!