Preses relīze

Trešdien, 2015.gada 23.septembrī Rīgā ar konferenci noslēdzās Igaunijas, Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2007.2013.gadam. Pasākuma ietvaros tika apbalvoti sekmīgāk īstenotie projekti un to vadītāji. Nominācijā ilgtspējīgākais projekts jeb iecere ar lielāko ietekmi uz nākotni apbalvojumu saņēma Dabas aizsardzības pārvaldes projekts “Dabas izglītības sekmēšana – efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai”.

Tā redzamākais rezultāts ir paaugstināta kapacitāte dabas izglītības centros, izstrādātas modernas dabas izglītības metodes, apmācīti speciālisti, lai nodrošinātu ilgtspējīgu attīstību un informētu sabiedrību par dabas aizsardzības nozīmi.

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa:

“Lai sabiedrībā veicinātu vides apziņu, Dabas aizsardzības pārvalde ir izveidojusi dabas izglītības centrus lielākajās Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā (“Ziemeļvidzeme”), Gaujas Nacionālajā parkā (“Vecupītes”, “Pauguri”), Ķemeru Nacionālajā parkā (“Meža māja) un Rāznas Nacionālajā parkā (“Rāzna”). Ar pārrobežu projekta programmas finansējumu un iespēju iegūt starptautisku pieredzi mums izdevies dabas izglītības centrus bagātināt un piepildīt ar kvalitatīvu, mūsdienīgu saturu un informāciju. To ik dienu var novērtēt dabas izglītības nodarbību un pasākumu dalībnieki. Mēs pateicamies programmas vadītājiem par augsto novērtējumu, kas noteikti mūsu komandai kalpos par pozitīvu iedvesmu jaunu ideju realizēšanā!”

Kopumā apbalvojumi tika pasniegti šādās nominācijās – labākais apskates objekts, labākais sabiedrisko attiecību speciālists, labākais projekta vadītājs, labākais risinājums, ilgtspējīgākais projekts/ projekts ar lielāko ietekmi uz nākotni, ievērojamākais pasākums un reģiona pērle.

Igaunijas, Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmas noslēguma pasākumā piedalījās vairāk nekā 140 dalībnieki no Igaunijas, Latvijas un Krievijas, kuri atskatījās uz paveikto aizvadītajā periodā, atspoguļojot visus trīs programmas prioritāro virzienus - sociālekonomiskās attīstības veicināšanu, kopējos izaicinājumus,  cilvēku savstarpējās sadarbības veicināšanu. Tāpat tika diskutēts par pārrobežu sadarbības programmām 2014 – 2020, to galvenajām prioritātēm, saskaņā ar kurām nākamajā plānošanas periodā varēs iesniegt projektu pieteikumus.

 

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas
Vadītāja
Inese Pabērza
Mob. tel.: 26418755

attēls